Zespół Biura Usług Antyfraudowych
Lider Strumienia Antyfraudowego, BIK S.A.
Marcin rozpoczął swoją karierę zawodową w sektorze finansowym w latach 90-tych. Przez wiele lat związany był z PKO Bankiem Polskim. Posiada bogate doświadczenie w opracowywaniu i realizacji strategii antyfraudowej w branży bankowej. Brał udział w kluczowych projektach, koncentrujących się na zarządzaniu ryzykiem operacyjnym i prewencji nadużyć, monitoringu Antyfraudowego oraz optymalizacji procesów krytycznych
Marcin to menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zespołami działającymi w obszarze bezpieczeństwa bankowości elektronicznej.
Techniczny Lider Strumienia Antyfraudowego, BIK S.A.
Od ponad 10 lat związany z projektami IT w których miał okazje pełnić szereg funkcji. Analiza biznesu, zarządzanie projektem czy rozwój produktu to jego najsilniejsze strony. Doświadczenie w obszarze IT zdobywał uczestnicząc w licznych projektach realizowanych na rzecz sektora ubezpieczeniowego oraz bankowego (m. in. Program Bezpośrednia Likwidacja Szkód). Od roku 2019 współtworzy w BIK obszar antyfraudowy. Pod jego czujnym okiem doszło do realizacji łącznie ponad 30 projektów przyczyniających się do rozwoju oraz rozpowszechnienia rozwiązań sektorowych oferowanych przez Biuro Informacji Kredytowej. Współpraca z szerokim spektrum podmiotów z sektora finansowego (Banki, SKOKi, Leasingi, Faktoringi, Firmy Pożyczkowe, Zakłady Ubezpieczeń) pozwoliła mu na zdobycie przekrojowej wiedzy obejmującej specyfikę oraz potrzeby sektora. Dzięki zdobytemu doświadczeniu potrafi świetnie łączyć świat biznesu z potrzebami IT.
Product Owner w Strumieniu Antyfraudowym, BIK S.A.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze antyfraudowym. Rozpoczęła karierę w 2008 roku zdobywając doświadczenie jako analityk ds. przeciwdziałania oszustwom kredytowym oraz jako lider zespołu ds. przeciwdziałania oszustwom transakcyjnym. Szczególnie istotnym krokiem było współtworzenie systemu antyfraudowego dla bankowości internetowej. Kolejnym etapem rozwoju zawodowego stała się praca w BIK, gdzie od 2017 roku jest odpowiedzialna za rozwój, onboarding oraz proces utrzymania jednego z głównych rozwiązań antyfraudowych Grupy, Platformy Antyfraudowej BIK. Marzena jest również autorką publikacji na temat przeciwdziałania wyłudzeniom w sektorze finansowym, w tym w firmach faktoringowych. Jako lider inicjatywy „Faktoring w Platformie Antyfraudowej BIK”, przyczyniła się stworzenia przestrzeni do wymiany ostrzeżeń fraudowych w zakresie szeroko rozumianego sektora finansowego.
Product Owner w Strumieniu Antyfraudowym BIK S.A
Swoje bogate doświadczenie zapoczątkował w 2009 roku jako analityk w jednym z większych przedsiębiorstw infrastruktury krytycznej w Polsce. Dalsze kompetencje dynamicznie rozwija w Grupie BIK, gdzie od kilku lat jest odpowiedzialny za wdrażanie i rozwój systemów antyfraudowych w zakresie ochrony operacji w kanałach zdalnych.
Dzięki jego wsparciu analitycznemu, z sukcesem zostało wdrożonych ponad 20 projektów dla podmiotów z sektora finansowego (Banki, SKOKi, Leasingi, Faktoringi, Firmy Pożyczkowe).
Ekspert w obszarze cyberbezpieczeństwa, pasjonat rozwiązań bazujących na Device Inteligence, a przede wszystkim praktyk w zakresie procesów antyfraudowych. U Piotra doświadczenie zawodowe i praktyka idzie w parze z teorią. Jest on absolwentem szkół podyplomowych, na których obrał dwa kierunki kształcenia w obszarze aplikacji bazodanowych, analizy danych oraz cyberbezpieczeństwa. Stale się rozwija i podnosi swoje kompetencje dzięki licznym szkoleniom, co potwierdzają certyfikaty.
Główny Specjalista w Strumieniu Antyfraudowym BIK S.A
Z sektorem finansowym związana od 2005 roku, gdzie konsekwentnie skupia się w szeroko rozumianym obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w bankowości, ukierunkowując się na doskonalenie w obszarze cyberbezpieczeństwa, detekcji i prewencji nadużyć. Jej kompetencje to nie tylko ugruntowana wiedza i teoria, ale również praktyczne doświadczenie w analizie antyfraudowej, zdobyte w jednym z największych polskich banków. Od 2022 roku aktywnie wspiera działania Strumienia Antyfraudowego w Biurze Informacji Kredytowej, koncertując swoje działania na rozwiązaniu Biometrii Behawioralnej BIK. Świetnie godzi potrzeby świata biznesu z wyzwaniami zarówno technicznymi jak formalnymi w procesie onboardingu i współpracy z Klientami.